החלפת שפה

כתובות מעוצבות

יצירת קשר

נייד: 054-5-603-603
אימייל:
נושא:
הודעה:
אנטי ספם: כמה חודשים יש בשנה?

יש לנו 3 אורחים ו-אין רשומים מחוברים

 • חתונות ברחבי הארץ
  חתונות ברחבי הארץ

  הרב דוד מרדכי  מקיים טקסים בכל רחבי הארץ. מגיע

  .בזמן לכל טקס ולא מקיים יותר מטקס אחד ביום

 • אופי הטקס
  אופי הטקס

  בעקרון, עורך הרב מרדכי טקסים מכל הסוגים: טקס מסורתי מלא, טקס ליברלי שוויוני וטקסים חילוניים. האופי המדוייק של הטקס והאפשרויות השונות יבחנו ויסגרו בפגישה בין הרב לזוג כך שהטקס ישקף את

  .רצונותיהם של בני הזוג עם הנסיון והעזרה של הרב

 • חתונות שלא דרך הרבנות
  חתונות שלא דרך הרבנות

  הרב דוד מרדכי מקיים טקסים לזוגות שאינם מעוניינים להינשא ברבנות או לחילופין שיש להם בעיה להתחתן

  .דרך הרבנות

 • כתובה אמנותית מעוצבת
  כתובה אמנותית מעוצבת

  הרב מרדכי הינו אמן ובני זוג המתחתנים דרכו יקבלו, ללא תשלום נוסף, כתובה ממבחר הכתובות באתר. כתובות אלו נמכרות באתר נפרד ב- 300-500 ש"ח

  .לכתובה

טקס החתונה

בעקרון, עורך הרב מרדכי טקסים מכל הסוגים: טקס מסורתי מלא (שאינו מוכר ברבנות או ברשויות המדינה), טקס ליברלי שוויוני וטקסים חילוניים. האופי המדוייק של הטקס והאפשרויות השונות יבחנו ויסגרו בפגישה בין הרב לזוג כך שהטקס ישקף את רצונותיהם של בני הזוג עם הנסיון והעזרה של הרב.

 

טקס החתונה המתקדם:

בטקס החתונה היהודי מתמצה עיקרון ההמשכיות של עם ישראל - הקמת בית יהודי חדש. במסורת היהודית נתפס קשר הנישואים כדבר מקודש, ההולם את הטבע האנושי. התנועה הרפורמית מאמינה כי התא המשפחתי צריך להיות מבוסס על ערכי שוויון, שותפות ואהבת אמת בין בני הזוג. לפיכך, רגע יצירתו של קשר הנישואים, קרי טקס החופה והקידושין, האמור לשקף את הדרם ויופיים של חיי הנישואים, יביא ערכים אלה לידי ביטוי.

יש לציין שבעקרון הרב דוד מרדכי מקיים טקסים מכל הסוגים - אופיו של הטקס יקבע עם בני הזוג בפגישה עימם.

 

טקס חתונה רפורמי של היהדות המתקדמת על הדומה והשונה:

 

הדומה:

טקס החתונה הרפרמי, מתנהל על פי עקרונות היהדות המתקדמת והינו טקס מסורתי, שקיימים בו כל המרכיבים הדרושים על מנת שהחתונה תהיה הלכתית על כל מנהגיה. החופה מתחתיה נערך טקס הנישואין, היא סמל לבית ולמשפחה שבני הזוג עתידים להקים. הטקס עצמו כולל את ברכות האירוסין, החלפת הטבעות, הקראת הכתובה, שבע הברכות ושבירת הכוס. היהדות המתקדמת מייחסת חשיבות רבה להבנתם של בני הזוג את מהות המרכיבים ההלכתיים והמסורתיים שבטקס.

והשונה:

שני עקרונות מרכזיים מייחדים את טקס החופה המתקדם ומבדילים אותו מהטקס האורתודוכסי:

 

א. שוויון מוחלט בין בני הזוג

שוויון בין המינים הינו ערך יסוד בדרכה של היהדות המתקדמת. טקס החופה האורתודוכסי מנציח את התפיסה הקדומה של קניין - החתן מקדש את הכלה על ידי טבעת ונותן לה את הכתובה שהוא למעשה שטר קניין, ובכך רוכש עליה בעלות. בטקס החופה המתקדם מקדשים בני הזוג אחד את השני. תוקפם ועוצמתם של הקידושים נובעים מתוך הדדיות של האמירות. החלפת הטבעות הופך לסמל של שוויון, שותפות אמת ואהבה. עקרון השוויון בא לידי ביטוי גם בנוסח הכתובה, שהינה הצהרה של בני הזוג אודות מחוייבותם ההדדית.

 

ב. שיתוף בני הזוג בעיצוב הטקס ומסריו

טקס הנישואים הינו אחד הרגעים החשובים והמיוחדים בחייו של אדם. התנועה הרפורמית מאמינה כי זכותם וחובתם של בני הזוג לגלות מעורבות בעיצוב האמירה, אותה הם אומרים במעמד המשפחה והחברים ביום חתונתם, כך שתשקף נאמנה את אופיים אות אופי הקשר בינם.בני הזוג מוזמנים ליטול חלק בעיצוב טקס החופה יחד עם הרב, שידריך וינחה אותם, אם בבחירת נוסחים שונים של ברכות, שילוב ברכות בני משפחה וחברים, הוספת קטעי קריאה ושירה .המבטאים אותם ועוד.